Mistrzostwa Makroregionu Północnego Bydgoszcz 2007
10 GRUDNIA 2007
Mistrzostwa odbyły się 2 grudnia w Bydgoszczy w sali Szkoły Podstawowej nr 63 przy ul. Goszczyńskiego. Zawody zostały rozegrane na 3 planszach w kata i 2 matach kumite, co niewątpliwie usprawniło przeprowadzenie poszczególnych konkurencji konkurencjach kata rywalizowało 106 zawodników Natomiast w kumite rywalizowało: juniorów - 74 zawodników, seniorów - 25 zawodników.

Rywalizacja w kata do 12lat chłopców była długa i wyczerpująca gdyż na planszy stanęło aż 44 zawodników, dlatego wszystkim najmłodszym zwłaszcza tym, którzy dotarli do rundy finałowej należy się szczególne uznanie. W kata wykonywanym przez zawodników zaczynają być dostrzegalne zmiany, jakie wychodzą z podstawowej techniki Kyokushinkan, choć do poziomu mistrzowskiego jeszcze długa droga…

W konkurencjach kumite juniorów wprowadzono nowy podział na kategorie wiekowe, co pozwoliło na wystąpienie większej ilości zawodników. Wszyscy startujący obowiązkowo posiadali ochraniacze osobiste goleń/stopa, napięstniki oraz kaski z kratką, dodatkowo juniorzy w dwóch najmłodszych konkurencjach wiekowych posiadali ochraniacze korpusu. Zapewniło to stosowne bezpieczeństwo walczących zawodników.

Najbardziej emocjonujące walki oglądać można było w konkurencji najstarszych juniorów. Walki były dynamiczne i prowadzone w większości w techniczny sposób. Duża grupa zawodników z tej konkurencji daje nadzieje na dobre walki podczas przyszłorocznych Mistrzostw Polski.

Konkurencja Pierwsze Starcie została rozegrana już po raz trzeci. W tym roku w tych zmaganiach wzięła udział spora grupa nowych zawodników. Walki były zacięte i mocne z duża ilością ducha walki.

Organizatorem Mistrzostw był Klub Kyokushin-kan Karate-do w Bydgoszczy kierowany przez Mariusza Rudzińskiego i Piotra Garczyńskiego. W organizacji imprezy pomogli: Urząd Miasta w Bydgoszczy oraz Bydgoskie Meble S.A.

  Wyniki turnieju [doc]