Mistrzostwa Wielkopolski w Kumite 2011
22 CZERWCA 2011
W dniu 11 czerwca 2011 roku w nowej hali widowiskowo-sportowej po raz pierwszy w historii tego obiektu w Tuliszkowie odbyły się zawody tak wysokiej rangi jak Mistrzostwa Wielkopolski w Kumite. Na starcie stanęło ponad 80 zawodników z całego województwa i zaproszone dwa kluby z Olsztyna i Torunia. Drużynowo najlepszą ekipą okazała się drużyna z Turku przed Olsztynem i Kaliszem.

Sędzią głównym był sensei Maciej Kowalczyk 3 dan z Poznania . Zawody Organizował Klub z Turku prowadzony przez Dariusza Jasiakiewicza 4 dan i Władysławowa kierowany przez Sebastiana Szewczyka 2 dan . Zawody Otworzył Burmistrz Tuliszkowa Grzegorz Ciesielski i Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Maćkowski. Puchary i medale wręczał Przewodniczący Rady Powiatu Tureckiego Zdzisław Cichy. Lekarzem zawodów był sempai Jarosław Bulski z Turku. Najlepszy zawodnikiem turnieju został Dominik Ast z Tuliszkowa, który otrzymał okazały puchar ufundowany przez Grzegorza Ciesielskiego ? Burmistrza Tuliszkowa. Łącznie stoczono ponad 70 walk co nie wątpliwie bardzo się podobało licznie zgromadzonej widowni , gdyż nie zabrakło widowiskowych technik kończących walki przed czasem. Zarząd Klubu składa podziękowania dla Urzędu Miasta Tuliszkowa, Firma Ober Trans w Turku, Kasztelan z Tuliszkowa, Pinus z Turku, Sport-linne sklep sportowy w Turku, KWB Adamów, UM w Turku, Starostwu Powiatowemu w Turku, Policji w Tuliszkowie. Patronat medialny TVT Turek, Echo Turku oraz portal turek.net.pl

Sędziowie: Maciej Kowalczyk, Zbigniew Nycek, Sebastian Szewczyk, Waldemar Opitz, Waldemar Mila, Adam Jażyna, Przemysław Podolski, Dawid Jędryka, sędziowie czasowi: Rafał Gębalski , Paulina Sobieracka, sekretariat Joanna Grzybek i Rafał Paluta.

Wyniki [doc]