Mistrzostwa Polski Północnej PFKK
26 MAJA 2011
W sobotę 21 mają 2011 w Gdyni odbył się turniej z cyklu Mistrzostw Polski Północnej PFKK. Turniej swym zasięgiem obejmuje kluby z czterech województw Polski Północnej. W tym roku gościnnie w zawodach wzięli udział zawodnicy z Kaliningradu.

Mistrzostwa rozegrano w konkurencjach kata dla juniorów i kategorii otwartej oraz kumite juniorów i seniorów.

Konkurencje kata rozegrano na trzech matach co mocno usprawniło przebieg całego konkursu kata. Zawody kumite natomiast rozegrano na dwóch matach. Poziom sportowy w ocenie sędziego głównego i sędziów stał na wysokim poziomie. Szczególnie dobrze prezentowali się zawodnicy startujący w kumite. Cały czas widać progresje w wyszkoleniu i przygotowaniu do walki. Nawet na poziomie turnieju regionalnego dostrzec można utalentowanych zawodników i zawodniczki, którzy starają się prowadzić swoje pojedynki w sposób przemyślany z dużym zaangażowaniem.

Najwięcej zawodników zgłosiło się do walk w kumite 13-14lat. Dlatego kategorię chłopców podzielono na 3 wagi tak by móc ograniczyć znaczne różnice wagowe. Bardzo ciekawą grupą okazała się kategoria 15-16lat +60kg, w której wystartowali zawodnicy z Kaliningradu. Pojedynki były twarde i mocne. Zwyciężyli zawodnicy rosyjscy, ale dla naszych zawodników był to doskonały sprawdzian swoich umiejętności.

Również w konkurencji seniorów -80kg zgłosiła się liczna grupa startujących. Szybkie, mocne walki z punktującymi technikami emocjonowały zebranych w Hali Gier Gdyńskiego GOSR-u. Podczas walki finałowej dopingujący wstali z miejsc by nagradzać brawami walczących Dawida Jędrykę z Torunia i Fedora Gorbatova z Kaliningradu. Wygrał po dogrywce polski zawodnik ale cała walka oraz postawa obu zawodników podobała się publiczności.

Organizator imprezy składa podziękowania za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu Mistrzostw Pałacowi Młodzieży w Gdańsku i Gdyńskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz kierownikom oddziałów PFKK.

Szczegółowe informacje w komunikacie końcowym.