Obóz letni Kyokushin-kan Tuchola 2010
16 SIERPNIA 2010
W dniach 3-8 sierpnia w Tucholi odbył się kolejny obóz letni Karate Kyokushin-kan w którym wzięło udział blisko 150 osób z klubów PFKK.

W tym roku tematem przewodnim obozu było kata jako element przygotowujący do walki. Tegoroczny obóz w swojej formie był bardzo specyficzny, ponieważ równocześnie z obozem od kilku dni wcześniej trwał kurs instruktorów kickboxingu. W kursie brała udział 35 osobowa grupa instruktorów i kierowników oddziału Kyokushin-kan PFKK.

Shihan Bogusław Jeremicz wyjaśnił Enkei gyaku zuki jako technikę wprowadzającą do zrozumienia zasad poruszania się, wykorzystania środka ciężkości i utrzymania równowagi w kata, które traktowane jest jako element przygotowujący do walki. Wszystkie te zasady były również doskonalone w kata z kijem Bo.

Uczestnicy obozu mieli również doskonałą okazję do sprawdzenia tych zasad w realnej walce w ramach prowadzonego kursu kickboxingu. Trener Jarosław Rogala w doskonały sposób wyjaśniał metodykę tego typu zajęć w powiązaniu z karate kyokushin dzięki czemu uczestnikom obozu przybliżona została idea karate kyokushin jako sztuki realnej walki - Budo Karate.

W czasie obozu odbyły się również osobne treningi kadry PFKK, które były kontynuacją przygotowań do Mistrzostw Europy w Warnie 23 października 2010r. Zajęcia prowadził trener kadry PFKK sensei Artur Wilento 4 dan.

Tradycyjnie na zakończenie obozu odbyły się egzaminy na stopnie dan. W tym roku do egzaminu przystąpiło 28 osób na I, II i III dan, a komisję egzaminacyjną tworzyli shihan Bogusław Jeremicz 5 dan i sensei Artur Wilento 4 dan.
Egzamin podzielony był na dwie części jednego dnia kihon, ido geiko i kata (w tym z Bo), a w ostatni dzień walki (kumite).
Wyniki egzaminu:

I dan
Guzik Paweł - Krosno
Sobecki Daniel - Połczyn Zdrój
Horoszkiewicz Piotr - Świecie
Skulimowski Grzegorz - Gdańsk
Sołtysek Tomasz - Tczew
Paczewski Przemysław - Toruń
Łuczak Przemysław - Zduńska Wola
Zaremba Paweł - Grudziądz
Reichel Sylwia - Grudziądz
Kurski Przemysław - Kłodzko
Łukaszczyk Janusz - Kłodzko
Jeżyk Tomasz - Kalisz
Suski Dawid - Radom

II dan
Marzec Michał - Gdańsk
Chronowski Arkadiusz - Gdańsk
Pszczołowski Jarosław - Gdańsk
Leszczyński Przemysław - Gdańsk
Baklińska Renata - Gdańsk
Szewczyk Sebastian - Władysławów
Hadrian Roman - Zduńska Wola

III dan
Kowalczyk Maciej - Poznań
Poczwardowski Andrzej - Toruń
Kłosiński Sławomir - Toruń

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Jarkowi Rogali, Maćkowi Zapałowskiemu i Darkowi Karpińskiemu za zorganizowanie i przeprowadzenie kursu kickboxingu.

Podziękowanie dla sensei Artura Wilento 4 dan i Dariusza Jasiakiewicza 4 dan za prowadzenie zajęć w grupach.

Do zobaczenia za rok. Osu!!!