Mistrzostwa Polski Północnej PFKK
8 CZERWCA 2010
W dniu 5 czerwca w Świnoujściu odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Kyokushin-Kan Karate-Do. Organizatorem Mistrzostw był Świnoujski Klub Karate Kyokushin. Patronat nad mistrzostwami objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewoda Województwa Zachodniopomorskiego.

W Mistrzostwach wzięły udział reprezentacje klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do z regionu północnego z: Bydgoszczy, Chełmna, Gdańska, Gdańska Pałacu Młodzieży, Grudziądza, Kalisza Pomorskiego, Olsztyna, Połczyna Zdróju, Soleca Kujawskiego, Świnoujścia, Międzyzdrojów, Torunia, Wąbrzeźna, Golubia-Dobrzynia, Wolina oraz z klubów reprezentujących Ashihara Karate z Darłowa i Słupska.

Mistrzostwa zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: kata i kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Oprócz juniorów w turnieju wzięli udział również seniorzy.

Zawody zostały rozegrane na dwóch matach. W konkurencjach kata można było zobaczyć poprawę w prawidłowym wykonaniu wymaganych form. Na wysokim poziomie stał turniej kumite. W mistrzostwach wzięło udział kilku zawodników zajmujących czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski. Widać było dobre przygotowanie do turnieju i poprawę w technice i taktyce walki.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Paweł Tuniewicz z Gdańska, dla którego puchar ufundowała drukarnia ?Maagdruk?.

Organizator składa serdeczne podziękowania wszystkim za pomoc w organizacji Mistrzostw OSU!!!

 Wyniki Mistrzostw

Zdjęcia wykonał Marek Wilczek.