Mistrzostwa Polski Juniorów PFKK - Wąbrzeźno 2009
6 MAJA 2009
W sobotę 25 kwietnia w Hali Sportowej Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Organizatorem Mistrzostw był MKS UNIA Wąbrzeźno Kyokushin-kan Karate-do kierowany przez sempai Krzysztofa Sosnówkę 1dan.
Turniej otworzył shihan Bogusław Jeremicz 5dan prezes PFKK oraz Burmistrz Miasta Wąbrzeźna Bogdan Koszuta.
W Mistrzostwach wzięło udział 158 zawodników z 22 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do startując w dwóch konkurencjach kata i kumite z podziałem na kategorie wiekowe. Zawody rozegrane zostały na dwóch tatami. Po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski Juniorów została rozegrana nowa kategoria wiekowa 12lat. Ta kategoria zgromadziła dużą grupę zawodników zwłaszcza w konkurencji kata. Turniej kata przeprowadzony został w dwóch turach: obowiązkowej eliminacyjnej oraz turze finałowej. Można zauważyć było poprawę jakości wykonania kata zwłaszcza wśród zawodników startujących w starszych rocznikach i o większym doświadczeniu.

Turniej kumite przyniósł wiele emocji. Wszystkie kategorie zwłaszcza chłopców były mocno obsadzone. Można było prześledzić wiele ciekawych pojedynków. Bardzo udanie wypadła kategoria najstarszych juniorów 17-18lat. Walki w większości prowadzone były w dojrzały sposób co rokuje nadzieje na dobre starty w przyszłości w konkurencji seniorów.

Podczas narady kierowników oddziałów min. przyjęto zasady udziału zawodników w Mistrzostwach Polski Juniorów w przyszłych latach. Następne mistrzostwa w Nowej Rudzie w 2010 roku.

Serdeczne podziękowania dla członków i sympatyków klubów w Wąbrzeźnie i Golubiu-Dobrzyniu za sprawne przeprowadzenie mistrzostw. Osu!!