Seminarium Kumite - Wałcz 2009
6 MARCA 2009
Ponad 170 uczestników wzięło udział w VII Seminarium Kumite w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu w dniach 26 luty - 1 marca. W tym roku w seminarium wzięli udział zaproszeni przez shihan Bogusława Jeremicza specjalni goście : shihan Masahiro Kaneko 5 dan v-ce dyrektor techniczny Kyokushin-kan International oraz trener kadry Japonii, shihan Kunio Ishizawa 5 dan ( mistrz Iken ), sempai Yusuke Fujii 2 dan Mistrz Japonii oraz sempai Yusuke Nakagawa i sempai Toshio Matsuzaki, który pełnił również funkcję tłumacza.Seminarium rozpoczęło się w czwartek 26 lutego. Na pierwszym treningu shihan Bogusław Jeremicz przedstawił zaproszonych gości oraz plan seminarium. Osobom, które latem 2008 roku na Obozie Letnim w Tucholi zdały na stopnie mistrzowskie, wręczono pasy i certyfikaty organizacji Kyokushin-kan. Następnie odbył się krótki trening kihon-geiko. Po raz pierwszy od siedmiu lat z powodu pogody poranny rozruch odbywał się w hali, dzięki czemu można było przećwiczyć więcej elementów Iken, w tym Ritsu-zen i Hatsuriki.

W tym roku program treningowy ukierunkowany był na naukę dynamicznej zmiany dystansu z wykorzystaniem całego potencjału ciała w ataku i obronie. W celu podniesienia efektywności ćwiczeń używano również tarcz treningowych oraz rękawic bokserskich. Ćwiczenia Iken, ( Sankaku-ho oraz Shinki-shussui-shiryoku )które demonstrował shihan Ishizawa oraz shihan Jeremicz w doskonały sposób dały możliwość zrozumienia, jak wykorzystać całe swoje ciało, aby techniki były jeszcze bardziej skuteczne. Shihan Kaneko przedstawił zestaw ćwiczeń, które przy systematycznym wykonywaniu powinny wpłynąć na dynamikę i swobodę wykonywania technik nożnych.

Tradycyjnie w sobotnie popołudnie odbył się trening walki. W pierwszej części przećwiczono elementy z wykorzystaniem rękawic bokserskich, w tym sparingi. W drugiej części wszyscy uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w walkach typu knock-down. Również najniższe stopnie miały możliwość powalczenia z czarnymi pasami, członkami kadry, oraz z gośćmi z Japonii. Stopniowo na sali pozostawały tylko najwyższe stopnie. Ogółem czarne pasy wykonały ok. 40 walk.

Wieczorem po kolacji chętni uczestnicy seminarium mieli możliwość skorzystania z basenu lub odpoczynku w pokojach hotelowych.

W sobotę 28 lutego w sali konferencyjnej OPO Wałcz odbyła się uroczystość V-lecia Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Opis uroczystości w osobnej relacji.

Do zobaczenia za rok....lub na obozie letnim....OSU!!!!!

Więcej zdjęć tutaj